پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
آخرین ارسال های انجمن
.

بازدید : 90
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام خداوندرحمان ورحیم

به سوره ی یوسف آیه 97و98 دقت کنید:
گفتند(فرزندان یعقوب): ای پدر ازخدا برای ما آمرزش گناهانمان رابخواه که ما در اشتباه بوده ایم(97)
یعقوب گفت:به زودی از پروردگارم برای شما آمرزش می طلبم. قطعا اوست که بسیار آمرزنده ومهربان است(98)


دراینجا پسران یعقوب آنچنان بارگناهانشان رادرنزدپروردگار خود سنگین میبینند که متوسل به حضرت یعقوب میشوند وبا چشمانی اشک آلود نزد پدر آمده وچون آبروی پدر در نزد خدا به واسطه ی پاکیش ورسالتش بسیار است به او متوسل میشوند که از خداوند بخواه ما را ببخشد واز گناه ما درگذرد و پدر بعد از اصرار بسیار زیاد فرزندانش آنها را می پذیرد و از خدا میخواهد فرزندان گنه کارش را ببخشد.
این آیات از قرآن نشان توسل ما گنه کاران به انسانهای بزرگ وپاک است آنهای که درنزد خداوند صاحب آبرو وکرامت هستند...آیا طبق این آیه اگر متوسل به پاکان خداشویم کفر است وجزء گناهان بزرگ بشمار می آید؟ آیا با مرگ یاران راه خدا آن آبرو ومنزلت بزرگان وپاکان از نزد خدا حذف میشود و کرامت وپاکیشان مورد فراموشی خدا قرارمی گیرد؟
                                                                              
                                                                                 شماقضاوت کنید...
بازدید : 88
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام پروردگار شهيدان

عمر ، مسلمان يا يهودي......

روزي عمر بن خطاب از كنار مردي عبور ميكرد و آن مرد مشغول خواندن كتابي بود.عمر ايستاد و گوش داد و آن كتاب (تورات) را از آن مرد گرفت و نسخه اي از آن كتاب را براي خود نوشت.بعد از چند روز نزد پيامبر آمد و مقداري از اين كتاب را خواند در اين هنگام رنگ چهره پيامبر از عصبانيت تغيير كرد.مردي از انصار آنجا بود و به عمر گفت: مگر نميبيني چهره پيامبر دگرگون شده،ديگر نخوان!!!!

پيامبر در اين هنگام فرمود: من مبعوث شدم در حالي كه تمام كننده و ختم كننده اديان قبلي بودم و همه چيز را براي شما آوردم.

اسناد: المتحيرون المصنف 6  113  و  1  163 -  و ج11 ص111 - المنثور سيوطي ج5 ص 148


و همچنين نقل شده: در مدينه منوره منطقه اي است به نام مسكه،معروف است كه عمر در اين مكان تورات را مي آموخت.

درباره حفصه دختر عمر نيز چنين مطلبي نقل شده است: او در محضر پيامبر (ص) كتاب امت هاي قبل را ميخواند و پيامبر (ص) نيز بسيار ناراحت شده به گونه اي كه رنگ صورت مباركش تغيير كرده و فرمود: اگر حضرت يوسف اين كتاب را بياورد و از او پيروي كنيد گمراه ميشويد.

اسناد: المصنف ج6 ص 113 حديث 1016


آيا پيامبر (ص) كه صاحب بهترين كتاب هدايت (قرآن) است شخصي را جانشين خود ميكند كه از قرآن به دور و در پي آموختن تورات بوده است؟

قضاوت با شما
بازدید : 73
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام پروردگار محمد صلي الله عليه و آله

داخل نت دنبال مطالب جديد و مفيد براي شيعه بودم كه چشمم به اين مطلب خورد.ابتدا باور نكردم.ولي وقتي در موتور جستجوگر گوگل عكس هايي از اين مطلب ديدم واقعا به فكر فرو رفتم

روايت از اين قرار است:

از عمر شنيدم كه بر روي منبر ميگفت:  اي مردم ، رسول خدا اين مسجد را كه بنا كرد ما و مهاجر و انصار بوديم پس اگر شلوغي به شما فشار آورد شخص بر روي پشت (باسن) برادر خويش سجده كند!

(منابع اهل سنت: مسند الطيالسي ج1 ص13 ش70)


روايت ديگر با همين موضوع:

عمر گفت: هركس كه در روز جمعه گرما بر او فشار آورد روي لباس خويش سجده كند ، و كسي كه مردم به او فشار آوردند (و جا براي سجده نداشت) روي پشت برادر خود سجده كند

(منابع اهل سنت: مسند احمد بن حنبل ج1 ص32 ش217 /   مصنف عبدالرزاق ج1 ص 398)


اين اتفاق در عصر حاضر نيز در مركز جهان اسلام مكه مكرمه و در مسجد الحرام به چشم ميخورد.بهتر است ما مسلمانان بيشتر تفكر كنيم.چشم تمام جهان در اين زمان بسمت ما مسلمان هاست.

رضاکبیره
نوشته شده در 16 آبان 1394
بازدید : 135
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام خداوندرحمان ورحیم

ازعایشه فتوای درکتب معتبر برادران اهل سنت به نقل از امام بخاری و ترمذی ومسلم و... آمده که بر طبق فتوای عایشه نقل شده ازرسول خدا(نعوذبالله) اگر مردی بالغ ازسینه زنی (حتی اگر آن زن نامحرم باشد) میل نماید آن دو به هم دیگر محرم میشوند!!!!
این سخن کذب که به دروغ از رسول خدا نقل شده را توجه کنید!!! آیا این سخن که به دروغ از پیامبری که نکاح را سنت خویش قرار داد میتوانسته بیان شود!؟ آیا این سخن کذب نیست؟آیااین سخن بهتانی بررسول گرامی اسلام نیست؟ پشت این سخن دروغ چه بوده؟
                                                                                                                                                                                               

 
بازدید : 71
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام خداوندرحمان ورحیم
ای کسانی که درخواست شفاعت کردن از شفاعت کنندگان راشرک میدانید و آیه میاورید آن هم آیاتی که خداوند برای بت پرستان آورده و در آن منظور خدا عبادت نکردن یک تکه چوب وسنگ بی جان است...
میشودبه این سوالم پاسخ دهید معنی این حدیث پیامبر که فرموده اند: 
ان الحسین مصباح الهدا وسفینـة النجاة (صحیحه بخاری) چیست؟
 حسینی که کشتی نجات مسلمانان است نیاز به شفاعت خواهی از او نیست؟
آیا با چنگ زدن به همچون عترتی که رسول خدا از خود باقی گذاشت کافر میشویم و این شرک به حساب می آید؟
لعنت خدا به کسانی که این آیه قرآن را میخوانند و باز با کوردلی تمام آیاتی ازقرآن را می آورند که مختصه بت پرستان است نه یکتا پرستان! این پنهان کردن حقیقت نیست؟ اگر شفاعت کننده نیاز نیست پس چرا خداوند درقرآن خود آورده است؟
به این آیات مبارک قرآن از "سوره ی المدثر" دقت کنید: ازمجرمان:(41) چه چیز شما را به دوزخ وارد ساخت؟(42) میگویند ما ازنماز گزاران نبودیم(43) واطعام مستمند نمیکردیم(44) وپیوسته بااهل باطل همنشین وهم صدا بودیم(45) وهمواره روز جزا را انکار میکردیم(46) تازمانی که مرگ فرا رسید(47) ازاین روشفاعت شفاعت کنندگان به حال شما سودی نمیبخشد(48)
خوب لعنت خدابرکسانی که این آیه ی که واضح بیان کرده که شفاعت کنندگان(به جمع بودن کلمه دقت کنید) رانمی بینند و تاخته اند به آیاتی که هشداربر کسانی است که یکتا پرست نیستند ومجسمه وگاو وگوسفند... را میپرستند! خداوند عقل داده تا شما فکر کنید واز روی تعصب حرف نزنید چون تعصب انسان را به کوری میکشاند... یکم از برادر عزیزمان تیجانی که حقیقت را درک کرد
یاد بگیرید وکفر نگوئید.
آیابرادران اهل سنت توسل نمی کنند؟
نوشته شده در 16 آبان 1394
بازدید : 95
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام خداوندرحمان ورحیم
آیا برادران اهل سنت توسل نمیکنند؟آیاکتبی که نشان توسل آنها به بزرگان خود  میباشد راندارند؟ به مطالب زیردقت کنید:
مولانا محمدعمر سربازی یکی از بزرگان وپیشوایان اهل سنت بوده که ازاستادان بسیار بزرگ مدارس دینی اهل سنت است وبسیاری از مولویهای کنونی وگذشته اهل سنت ازشاگردان ایشان بوده که مولف بسیاری از کتب معتبر اهل سنت میباشد که در این میان کتابی از ایشان به چشم میخورد که توجه دوستان عزیز رابه چند مطلب از کتاب توسل ایشان جلب میکنم:
دراین کتاب درباره ی درد دندان آمده که اگر کسی به درد دندان گرفتار شود جهت بهبود درد دندانش در کاغذی بنویسد "ابابکر صدیق من الصادقین الابرار اکمل92" و این نوشته را زیر دندانش بگذارد انشاالله تعالی خوب شود! (سوال این است به گفته شما چرا ابابکر92 شفا دهنده ی درد دندان است و توسل بر ابابکر از نظر شما دوستان اهل سنت جایز بوده اما توسل برای ما شیعیان که به پاکان خدا متوسل میشویم حرام است؟)(صفحه33)
درجای دیگری از این کتاب نیز آمده که اگر فردی بخواهد جنب نشود بهتر است نام آدم را بر ران راست ونام حوا رابرران چپ بنویسد جنب نمیشود!(آیااین توسلتوهینی بزرگ بر
اولین پیامبربشریت نیست؟)(صفحه85)
وهمچنین به این اشاره شده که اگر بچه ای شب ادراری داشته باشد نام ابوبکر وعمر را تا یک هفته بنویسید وبدهید به آن بچه تابخورد، شب اداری آن بچه خوب میشود!
وحتی درجای توسل به سگ اصحاب کهف نیز آمده! (به همین چند توسل برادران اهل سنت بسنده میکنم هرچند بسیاراست)بازدید : 82
نویسنده : محمد جواد مقدسی
به نام پروردگار محمد (صلي الله عليه و آله)

روايات و احاديث برادران اهل سنت (منقول از پيامبر ص ) مبني بر جايز و نيكو بودن زيارت اهل قبور:

1- قبرها را زيارت كنيد،چرا كه اين كار،هم علاقه و دلبستگي شما را به دنيا كم ميكند و هم آخرت را به يادتان مي آورد.

(سنن ابن ماجد 1/476 -  اخبار مكه ازرقي 2/170  -  سنن بيهقي 4/77)

2- شما را از زيارت قبور نهي كرده بودم،پس هركه بخواهد قبري را زيارت بكند،زيارت كند،همانا اين كار دل را رقيق ميكند،چشم را اشكبار ميسازد و آخرت را به ياد مي آورد.

(مسند احمد 3/237 و 3/250  -  سنن بيهقي 4/77 )

3- سراغ مردگان خود برويد و بر آنان سلام دهيد،همانا براي شما عبرت و پند است.

(اخبار مكه ازرقي 2/170)


رواياتي ديگر از برادران اهل سنت:

4- حضرت فاطمه (س) هر جمعه قبر عمويش حمزه را زيارت ميكرد و آنجا كنار مرقد نماز ميخواند و مي گريست.

(سنن بيهقي 4/78  -  مستدرك حاكم 1/377 )

5- محمد بن حنفيه بر قبر امام حسن مجتبي (ع) ايستاد و اشك ريخت و براي آن حضرت دعا كرد و رنج فراق و اندوه جدايي از آن امام را كه بازمانده فرزندان انبياء و از اصحاب كساء بود،بازگفت.

( العقد الفريد 2/8 )

6- عايشه بر قبر پدرش ابوبكر ايستاد و سلام و دعايش كرد.

( المستطرف 2/338 )


آيه قرآن (توبه / 84) :

اي پيامبر! بر هيچ يك از منافقاني كه از دنيا ميروند، نماز مگزار و هيچگاه در كنار قبر او براي طلب آمرزش و استغفار نايست.چون آنان به خدا و رسولش كافر شدند و در حالي كه فاسق بودند از دنيا رفتند.

طبق این آيه قرآن مجید:زيارت اهل قبور بجز قبور منافقان هيچ منعی درآن نیست.
بازدید : 96
نویسنده : محمد جواد مقدسی

به نام خداوندامیرمومنان علی(ع)               

دوستان عزیز،"من و شما شیعه مرتضی علی هستیم" اگر از شما بپرسند مولا علی(ع) را دریک جمله وصف کنید از صمیم قلب چه مینویسید؟ (منتظرجملات زیبایتان درنظرات هستیم)

                                                                           حرم مطهرمولاعلی(ع)                                        
بازدید : 76
نویسنده : محمد جواد مقدسی

بسم رب الزهرا...

روایتی از پیامبراکرم (ص) در کتب برادران اهل سنت آمده که با ذکر منبع بطور کامل آن را بیان میکنیم: 

ابن عباس میگوید: رسول خدا(ص) روزی نشسته بودند که حسن(ع) وارد شدند هنگامی که پیامبر او را دید گریست... سپس فاطمه وارد شد، پیامبر بادیدن اونیز گریست آنگاه فرمود: دخترم فاطمه نزد من آی، نزد من آی. اورانزد خود نشاند، سپس فرمود: دخترم فاطمه سرورزنان جهان است، از آغاز تا فرجام چون او را میبینم به خاطر می آورم آنچه را که پس از من بر او روا میدارند، گویااورا میبینم که ذلت وخواری به خانه اش راه یافته، حرمتش شکسته شده، حقش غصب شده، از ارثش منع شده پهلویش شکسته، جنین اوسقط می گردد واو ندا میدهد : وامحمدا! اما جواب نمیشنود، دادرسی میطلبد، کسی به فریادش نمیرسد... از اهل بیتم او نخستین کسی است که به من میپیوندد، نزد من می آیددرحالی که محزون، غم دیده وحقش  غصب شده وشهید(کشته شده) است در آن هنگام رسول خدا فرمودند: خدایا! هرکه را به او ظلم کرده لعنت کن و هر که حق او راغصب کرده عذاب کن، هر که به او اهانت کرده خوار ساز وآن که به پهلویش چنان زده که فرزندش افکنده شود در آتش جاودان کن. ملائکه هم میگویند: آمین...

آدرس: فرائد السمطین، ابن محمد جوینی (م. 730ق)، ج2، ص 36-34

عکس های مخصوص شهادت حضرت زهرا(ع)
بازدید : 95
نویسنده : محمد جواد مقدسی
بسم رب الزهرا...

احادیثی باذکرمنابع خدمت شمادراین قسمت قرارمیدهم:

1.به راستی عمرلگدی بر سینه فاطمه زد که محسن سقط شد.

*لسان المیزان،ابن حجر عقسلانی، ج1، ص268، رقم824

2.عمرضربه ای به شکم فاطمه زد که جنینش ازشکمش افتادوسقط شد.

*الملل والنحل، شهرستانی اشعری(م548ق)، ج1،ص57،انتشارات دارالمعرفـه،بیروت،1402ه.ق

3.عمر فاطمه رادرپشت در آن قدر فشاردادتا جنینش سقط شد.

*الامامه والخلافه،مقاتل ابن عطیه،ص160

وچه زیبا گفته است ابوجعفرسنی:

چون پیامبر خون"هباربن امود" رامباح کرد به سبب اینکه او زینب راترساند وبچه اش سقط شد، پس اگراوزنده بود خون قاتل محسن راهم مباح میکرد.

*الفرق بین الفرق،ص107

*لسان المیزان ابن حجرعقسلانی،ص268

*الوافی بالوافیات،الصفدی،ج6،ص17

*الملل والنحل شهرستانی،بیروت،ج1،ص57

*شرح نهج البلاغه،ابن الحدید،جلد14،صفحه193

.......
هرچه کنی به خود کنی
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 72
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s3.picofile.com/file/8217968726/5yec_sssssssssssssssssss1.jpg
در این دنیا به دنبال چه هستید؟
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 87
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s6.picofile.com/file/8217973484/j673_538562_3375955596211.jpg

حرف این عکس چیست؟
آیا حورالعین ها فرشته هستند؟
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 96
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s6.picofile.com/file/8218150526/Morning_Angel_angels_15925950_500_375.jpg

حور به معنی سفید اندام و عین به معنای گشاده چشم و...
فرصت طلایی برای بازگشت به سوی خدا
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 76
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s6.picofile.com/file/8218936850/02.jpg

محرّم ماه حزن، مصيبت و عزادارى سيد جوانان اهل بهشت مى ‏باشد؛

و بر كسى پوشيده نيست كه اهل بيت(ع)، اشك ريختن بر حسين ‏عليه السلام

را گذرگاه بخشش و غفران تفسير كرده‏ اند. لذا بسيار خوب است كه انسان

لحظات ماه عاشورا را ايستگاه بازگشت به سوى خدا قرار دهد.
بازدید : 228
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s3.picofile.com/file/8218941218/hor.jpg

شاه اسماعیل به طرف قبر حر آمد و دستور داد قبر او را نبش كنند و

جنازه اش را ظاهر سازند.

چون قبر حر را شكافتند، ديدند، به همان كيفيتى كه كشته شده بود خوابيده است...
بازدید : 74
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s3.picofile.com/file/8219161984/marg_khod.jpg

 

وای اگر من با چنين حال به جانب قبری منتقل شوم که

آن را با کار های شايسته برای خواب و راحت خودم آماده نکردم و

فرش در در آن نگسترانيدم و چرا نگريم در صورتی که از سر نوشت خود بی خبرم

و می بينم که نفسم با من خدعه می کند در حالی که بال های مرگ و مردن

بالای سرم سايه انداخته است ، پس چرا گريه نکنم ؟

گريه می کنم برای...

لحظه جان دادنم ، برای تاريکی قبرم ،برای تنگی لحدم ...
مردگان جواب امام علی (ع) را دادند
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 94
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s6.picofile.com/file/8219167068/th.jpg

نه اين كه مردگان فقط حرفهاى زندگان را مى شنوند بلكه گاهى بعضى از آنان ،

جواب هم مى دهند. نقل شده است :

روزى اميرالمؤ منين عليه السلام داخل قبرستان شد و...
خواب هایی که به وقوع می پیوندند
نوشته شده در 5 آبان 1394
بازدید : 86
نویسنده : محمد جواد مقدسی

http://s3.picofile.com/file/8219354268/0_674878001337434864_parsnaz_ir.jpg

شاید شما هم خواب هایی دیده اید که بعدها

همون اتفاقات به وقوع پیوسته...